Baza wiedzy

DOKUMENTY FUNDUSZU

Nasze opracowania

Karta Funduszu na 30/10

Pierwsze mieszkania wynajęte

Czytaj więcej

Karta Funduszu na 30/09

Pierwsza inwestycja Funduszu w Łodzi. 20 mieszkań. 1700m2 powierzchni. 180 mieszkańców.

Czytaj więcej

Karta Funduszu na 30/08

4 składniki udanej inwestycji w nieruchomości.

Czytaj więcej

Filozofia inwestowania

Zobacz

Oferta dla pracodawców

Zobacz

Biblioteka

Makro

Dywersyfikacja oszczędności, czyli dla kogo inwestycje w nieruchomości

Oszczędzanie poprzez inwestycje wciąż nie należy do popularnych czynności wśród Polaków. Jednym z powodów może być niewiedza jak najkorzystniej wykorzystać swój kapitał, zabezpieczając się jednocześnie przed nadmiernym ryzykiem.

Czytaj więcej

Mija 9 lat od szczytu hossy z 2007 roku

Dokładnie 9 lat temu, 6 lipca 2007 roku, indeks WIG zanotował swój historyczny szczyt na poziomie 67 568 pkt. (na zamknięciu, intraday 9 lipca indeks był jeszcze kilka punktów wyżej). To w tym miejscu zakończyła się hossa z lat 2004-2007 nazwana później hossą deweloperską.

Czytaj więcej

57% Polaków nie posiada żadnych oszczędności

W ostatnim czasie dużo mówi się o konieczności oszczędzania. Jako główny cel oszczędzania wskazuje się wzmocnienie zabezpieczenia emerytalnego.

Czytaj więcej

Demografia, oszczędności Polaków i giełda w Planie Morawieckiego

Tematem gospodarczym numer 1 ostatnich dni jest przedstawiony przez Wicepremiera Mateusza Morawieckiego „Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju” (tzw. plan Morawieckiego). Poszukałem w tym planie tego co jest najważniejsze dla inwestorów giełdowych, czyli nawiązań do giełdy i tego jaką rząd ma wizję rozwoju polskiego rynku kapitałowego.

Czytaj więcej

Najchętniej trzymamy pieniądze w banku. Zaledwie 7,5% Polaków posiada akcje, obligacje lub jednostki TFI

Według najnowszego raportu NBP przeciętny majątek gospodarstwa domowego w 2014 r. wyniósł 257 tys. zł. W zdecydowanej większości była to wartość naszych mieszkań lub majątek związany z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Czytaj więcej

Polski wzrost gospodarczy znów wygląda świetnie na tle Europy. Eurostat podał nowe dane

Pod względem tempa wzrostu PKB jesteśmy na drugim miejscu w Unii Europejskiej. Albo na piątym – zależy jak liczyć. Tak, czy inaczej jesteśmy w europejskiej czołówce.

Czytaj więcej

Nieruchomości, czy giełda – w co lepiej inwestować pieniądze?

W obliczu niskich stóp procentowych i spowolnienia gospodarczego na pewno coraz więcej inwestorów zastanawia się nad tym, gdzie ulokować swoje nadwyżki finansowe. Perspektywa 2% rocznie z obligacji, przez najbliższe 10 lat z pewnością nie wygląda zachęcająco.

Czytaj więcej

Raport NBP: przeciętna polska rodzina posiada ćwierć miliona złotych

Według najnowszego raportu NBP o zamożności Polaków przeciętna polska rodzina posiada majątek wart ćwierć miliona złotych, a mieszkańcy wsi są bogatsi niż miast. Co więcej, Polacy są statystycznie bogatsi od Niemców – choć nie oznacza to, że żyje im się lepiej.

Czytaj więcej

Polacy się bogacą. Nie muszą już tak często pracować w niedzielę

W ciągu 10 lat aż o jedną trzecią zmniejszyła się liczba Polaków, którzy często pracują w niedzielę. W większości krajów UE jest wręcz odwrotnie.

Czytaj więcej

Nowiny Job Impulse

Od 11 czerwca br. obywatele Ukrainy mogą swobodnie podróżować do krajów UE bez wizy. Obywatele Ukrainy przekraczający granicę w ruchu bezwizowym będą mogli wykonywać pracę na terytorium Polski przez 90 dni od daty wjazdu, jeśli posiadają jeden z dokumentów uprawniających do podjęcia zatrudnienia.

Czytaj więcej

Rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości. „Deweloperzy budują na potęgę”

– Popytu nie osłabiło podniesienie wymaganego wkładu własnego przy kredytach hipotecznych, a banki pomagają klientom w znalezieniu sposobu na otrzymanie kredytu – mówi Jakub Karliński z zarządu spółki Magmillon.

Czytaj więcej

10 rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę inwestując na rynku Condo

Jak pokryjesz koszty inwestycji? Czy będzie to gotówka czy pożyczka? Zakup za gotówkę często bardziej się opłaca. Po pierwsze nie ponosisz kosztów kredytowania, po drugie deweloperzy często oferują zniżki za płatność w gotówce.

Czytaj więcej

Polacy żądają coraz mniejszych mieszkań

8 metrów kwadratowych – o tyle skurczyło się przeciętne deweloperskie mieszkanie od 2010 roku. Jest to prosta konsekwencja potrzeb nabywców. Polacy chcą kupować bardziej kompaktowe mieszkania, bo tak jest taniej.

Czytaj więcej

Poznański rynek biurowy przyśpiesza

Utrzymujące się w Poznaniu duże zainteresowanie powierzchnią biurową zachęca, zarówno inwestorów, jak i władze miasta do planowania dużych inwestycji.

Czytaj więcej

Polacy szukają większych mieszkań

Rynek deweloperski od kilku lat przeżywa oblężenie. Zapotrzebowanie na nowe mieszkania jest duże, a liczba zakończonych inwestycji i wydanych pozwoleń na budowę nieustannie rośnie.

Czytaj więcej

Ukryty wzrost cen mieszkań

W ciągu ostatnich czterech deweloperzy działający w polskiej mieszkaniówce odnosili kolejne sukcesy sprzedażowe i wydawać by się mogło, że zaowocuje to znaczącym wzrostem cen.

Czytaj więcej

Inwestorzy kupują mieszkania pakietowo i grupowo

Ponad 20 mld zł wydano w ubiegłym roku na nowe „M” nad Wisłą. Duży udział mieli w tym nabywcy inwestycyjni, którzy nadal mocno zaznaczają swoją obecność. Wiele więc wskazuje na to, że 2017 r. zamknie się z podobnym wynikiem.

Czytaj więcej

Rośnie popyt na kameralne osiedla mieszkaniowe

Coraz częściej deweloperzy decydują się na budowę niewielkich osiedli na obrzeżach metropolii. Jest to wynik zarówno rosnącego zapotrzebowania nabywców, jak i coraz mniejszej dostępności terenów inwestycyjnych w centrum.

Czytaj więcej

Rynek nieruchomości w Polsce – perspektywy na 2017 rok

Jak zapowiada się 2017 rok na rynku nieruchomości?W jaki sposób zmiany przepisów oraz programy rządowe wpłyną na obrót i ceny? Oto podsumowanie najbardziej znaczących zmian, które mogą wpłynąć na rynek nieruchomości w bieżącym roku kalendarzowym.

Czytaj więcej

Boom na rynku nieruchomości – czy to jest bańka jak 10 lat temu?

Mniej więcej dekadę temu boom na rynku nieruchomości rozpalał nasze społeczeństwo podobnie jak obecnie „Program 500 plus”.

Czytaj więcej

Spadek cen mieszkań w Poznaniu i Warszawie

O ponad 4 proc. więcej niż rok temu kosztują dziś mieszkania w największych miastach w Polsce. W dłuższym terminie spodziewamy się stabilizacji cen, choć pierwszy kwartał 2017 r. powinien być w statystykach zanotowany jako okres obniżek związanych z liczniejszymi zakupami lokali tańszych, spełniających warunek cenowy programu Mieszkanie dla Młodych.

Czytaj więcej

Września – niepozorne miasteczko w okolicach Poznania

Września to miasto w województwie wielkopolskim położne około 50 km na wschód od Poznania. Stanowi ważny węzeł komunikacji drogowej i kolejowej. W tym liczącym około 30 tys. mieszkańców mieście od kilku lat prężnie rozwija się przemysł, dzięki czemu jest to jeden z najważniejszych ośrodków gospodarczych Wielkopolski.

Czytaj więcej

Mieszkania dobrze skomunikowane

Jak wiadomo na atrakcyjność nieruchomości wpływa przede wszystkim jej lokalizacja. Wyraża się ona nie tylko w otoczeniu, ale także dobrym skomunikowaniu miejsca zamieszkania z innymi interesującymi nas miejscami w mieście, a także poza nim.

Czytaj więcej

Polskie miasta potrzebują więcej mieszkań na wynajem w przystępnej cenie

31 października obchodzimy ustanowiony przez ONZ Światowy Dzień Miast. W Polsce już około 60 proc. ludności zamieszkuje miasta, a tendencja migracji w kierunku ośrodków miejskich będzie się utrzymywać. Dynamika tych zmian rodzi problem dostępu do mieszkań w wielu miastach w Polsce.

Czytaj więcej

Aglomeracja Śląska – duży potencjał dla deweloperów

Miasta Aglomeracji Śląskiej stanowią niebagatelny potencjał demograficzny i ekonomiczny. 19 miast wchodzących w skład tzw. konurbacji górnośląskiej zamieszkuje łącznie ponad 2,1 mln ludności.

Czytaj więcej

Kupując mieszkanie w pozornie gorszej dzielnicy, możesz na nim dodatkowo zarobić

Eksperci radzą, by przyszli nabywcy nieruchomości interesowali się lokalizacjami, które dziś nie wydają się atrakcyjne, ale za kilka lat mogą podnieść swój prestiż. Sprytni konsumenci uważnie śledzą plany wybranych rejonów, aby ustalić, czy w okolicy danego osiedla nie powstanie z czasem np. ważny węzeł komunikacyjny.

Czytaj więcej

Rekord w budownictwie mieszkaniowym i będzie kolejny

78,5 tys. nowych mieszkań w 2016 r. To nowy rekord. Sądząc po tym, jak rozpoczął się ten rok, to będzie nowy rekord.

Czytaj więcej

Sytuacja na rynku nieruchomości nadal będzie stabilna

W 2017 roku eksperci oczekują nieznacznego zwiększenia sprzedaży nowych mieszkań, bez wzrostu ich cen. Podwyższenie wkładu własnego też nie powinno być odczuwalne. Wciąż będzie rosła ilość zakupów inwestycyjnych za gotówkę, do których „zachęca” Polaków m.in. mniejsza opłacalność lokat bankowych oraz tzw. ustawa rolna.

Czytaj więcej

Rynek pierwotny – Poznań wyprzedził Gdańsk

Aktywność deweloperów nie rozkłada się równomiernie na poszczególnych rynkach. Czy nadąża ona za popytem zgłaszanym przez klientów? Jak wygląda podaż deweloperskich mieszkań w wybranych miastach po pierwszych miesiącach 2015 r?

Czytaj więcej

Jak wygląda rynek nieruchomości w mniejszych miastach wojewódzkich?

Miasta wojewódzkie utożsamiane są z wielkimi okręgami miejskimi, takimi jak Warszawa, Kraków, Łódź czy Wrocław. Tymczasem liczba mieszkańców stolic niektórych województw nie przekracza 200 tys. osób. Mimo dużej roli jaką odgrywają w swoim regionie, na tle innych miast takie ośrodki często są pomijane.

Czytaj więcej

Raport z rynku mieszkań – grudzień 2016

Prawie 9000 zł za 1 mkw. używanego mieszkania w Warszawie – to średnia stawka jaką sprzedawcy wpisywali w ofertach lokali na sprzedaż w listopadzie. Na ponad 7000 zł/mkw. opiewały także oczekiwania na rynku krakowskim. Jakie ceny pojawiały się w pozostałych miastach?

Czytaj więcej

Raport z rynku mieszkań – wrzesień 2016

Koniec wakacji nie przyniósł zmian na rynku mieszkań na sprzedaż. W największych miastach w Polsce odnotowano jedynie znikome wahania cen za 1 mkw. mieszkania w relacji miesiąc do miesiąca – na zastój wskazują zarówno stawki z rynku pierwotnego, jak i wtórnego.

Czytaj więcej

Ceny mieszkań w największych miastach Polski

Koniec zimy nie przyniósł rewolucji w cenach mieszkań w największych polskich miastach. Z szerszej perspektywy nadal obserwujemy stabilizację, choć na wielu mniejszych rynkach widać dynamiczne wzrosty, za którymi może stać koniec programu Mieszkanie dla Młodych.

Czytaj więcej

O czym należy pamiętać podczas kupna mieszkania pod wynajem?

Specjaliści ds. finansów nie mają wątpliwości – inwestowanie w rynek nieruchomości gwarantuje pewny zysk. To obecnie najpopularniejszy i najbezpieczniejszy sposób na pomnożenie pieniędzy.

Czytaj więcej

Mieszkania pod wynajem dają zarobić lepiej niż lokata w banku

Inwestycja w mieszkania na wynajem to jeden z najpopularniejszych i najbardziej rentownych sposobów na lokowanie kapitału w Polsce. Obecnie umożliwia nawet 3-krotnie wyższą rentowność niż lokaty bankowe.

Czytaj więcej

Ile można zarobić na mieszkaniu na wynajem?

Gdańsk i Warszawa oferują nie tylko wysokie zyski z inwestycji w mieszkanie na wynajem, ale i wysoką płynność rynku. Po stronie minusów należy zaś wpisać wysoką jak na polskie warunki barierę wejścia – nie każdego stać na to, by kupić atrakcyjne mieszkanie w tych miastach.

Czytaj więcej

Polskie miasta potrzebują więcej mieszkań na wynajem w przystępnej cenie

31 października obchodzimy ustanowiony przez ONZ Światowy Dzień Miast. W Polsce już około 60 proc. ludności zamieszkuje miasta, a tendencja migracji w kierunku ośrodków miejskich będzie się utrzymywać.

Czytaj więcej

Jak wygląda rynek nieruchomości w mniejszych miastach wojewódzkich?

Miasta wojewódzkie utożsamiane są z wielkimi okręgami miejskimi, takimi jak Warszawa, Kraków, Łódź czy Wrocław. Tymczasem liczba mieszkańców stolic niektórych województw nie przekracza 200 tys. osób.

Czytaj więcej

Tanie mieszkania na wynajem zmobilizują kapitał i młodych

Według szacunków Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w Polsce brakuje około miliona mieszkań. Jest to przyczyną wielu problemów społecznych, które mogą być rozwiązane przez inne wykorzystanie zasobów, już będących do dyspozycji Skarbu Państwa.

Czytaj więcej

Rynek nieruchomości – Informacja kwartalna

Opracowanie w sposób syntetyczny opisuje najważniejsze zjawiska, jakie mają miejsce na rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych w największych miastach w Polsce. Informacja została przygotowana w Departamencie Analiz Ekonomicznych na potrzeby organów NBP.

Czytaj więcej

Informacja o cenach mieszkań i sytuacji na rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych w Polsce w IV kwartale 2016 r.

Na rynku nieruchomości mieszkaniowych utrzymuje się faza bardzo wysokiej aktywności. Przejawia się ona wysokim poziomem popytu na nowe nieruchomości i odpowiadającą mu wysoką podażą na największych rynkach.

Czytaj więcej

Ukraińcy masowo wykupują mieszkania w Polsce. Tysiąc w samej Warszawie

O 16 proc. w ciągu roku wzrosła liczba nieruchomości lokalowych kupionych w Polsce przez cudzoziemców. Większy wzrost widać w mieszkaniach niż w lokalach użytkowych./

Czytaj więcej

Polaków drogi do mieszkania w PRL (szkic problemu)

Wykład wygłoszony na seminarium im. Profesor Anny Żarnowskiej (IX 2008)

Czytaj więcej

Dane statystyczne dotyczące mieszkalnictwa

Poniższy artykuł zawiera przegląd pochodzących z ostatniego okresu danych statystycznych dotyczących mieszkalnictwa w Unii Europejskiej (UE) i państwach EFTA, ze szczególnym uwzględnieniem rodzajów lokali mieszkalnych, tytułu prawnego do zajmowanego mieszkania (własność lub wynajem nieruchomości), jakości mieszkań i ich przystępności cenowej.

Czytaj więcej

Europe: Square Metre Prices

Average per square metre (sq. m.) prices in US$/€ of 120-sq. m. apartments located in the centre of the most important city of each country.

Czytaj więcej

Ile metrów mieszkania kupisz za średnią pensję w swoim mieście?

Stać nas na więcej – tak wynika z analizy Lion’s Banku. 8 lat temu za średnią pensję można było nabyć przeciętnie 0,43 mkw. na rynku wtórnym. Dzisiaj, za przeciętną płacę kupimy 0,72 mkw., czyli ponad 60% więcej niż przed kryzysem – podają eksperci Lion’s Banku.

Czytaj więcej

Ile metrów mieszkania kupisz za średnią pensję w swoim mieście?

Europeans have around 0.3 percent more nominal purchasing power per person in 2016 compared to last year. The available net income of the population varies substantially among the 42 countries considered by the GfK study.

Czytaj więcej

Reas – Rynek mieszkaniowy w Polsce

Drugi kwartał 2017 przyniósł bardzo dobre wyniki sprzedażowe. Zgodnie z oczekiwaniami, brak wsparcia dopłatami z programu MdM zmniejszył nieco sprzedaż w segmencie najtańszych lokali, ale popyt o charakterze inwestycyjnym, związany w dyżym stopniu z zakupami gotówkowymi, nie zmalał.

Czytaj więcej

Turystyczna kontrofensywa. Mieszkania zagrożeniem dla hoteli?

Z wynajmu turystycznego, który kiedyś był typowo sezonowym biznesem, można teraz czerpać zyski przez cały rok. Obcokrajowcy, którzy przyjeżdżają do miejscowości wypoczynkowych i dużych miast w Polsce coraz częściej zamiast hotelu wynajmują prywatne mieszkania i apartamenty.

Czytaj więcej

Rynek pracy

Polacy coraz bardziej chętni na zmianę pracy

Spadek bezrobocia w kraju sprawia, że Polacy mają coraz większą chrapkę na zmianę pracy. Jedna trzecia pracowników rozważa odejście od obecnego pracodawcy.

Czytaj więcej

Sytuacja na rynku pracy w I kwartale 2017 roku

Pierwszy kwartał 2017 roku nie zaskakuje. Zgodnie z prognozami ekspertów bezrobocie utrzymuje się na niskim poziomie, a ofert pracy przybywa, jednak tempo wzrostu ich liczby nie jest już tak zawrotne jak w roku ubiegłym.

Czytaj więcej

„Dziennik Gazeta Prawna”: Dyrektor z Ukrainy poszukiwany

O 43 proc. wzrosła liczba pozwoleń na pracę dla cudzoziemców na stanowiska doradcze, eksperckie i menedżerskie – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Czytaj więcej

Polacy coraz mniej otwarci na imigrantów. Najgorzej postrzegamy przybyszy z Afryki i Bliskiego Wschodu

Nasza otwartość na obcych z roku na rok się zmniejsza. Polacy najchętniej przyjmowaliby jako imigrantów naszych najbliższych sąsiadów: Ukraińców, Czechów, Słowaków i Litwinów.

Czytaj więcej

Milion Ukraińców w polskiej gospodarce to za mało. Będziemy potrzebować 5 razy więcej imigrantów. Alarmujący raport NBP

W najnowszym raporcie o sytuacji na polskim rynku pracy NBP ostrzega, że już zaczęła spadać liczba ludzi aktywnych zawodowo. Zdaniem banku sytuację dodatkowo mogą pogarszać program 500 plus i obniżenie wieku emerytalnego.

Czytaj więcej

W końcu, po 25 latach się tego doczekaliśmy. Polacy przestali bać się bezrobocia

Tak optymistycznie nie było jeszcze nigdy. W przełomowym sondażu CBOS pierwszy raz w historii przeważają osoby zadowolone z rynku pracy.

Czytaj więcej

Szukasz pracy? 55 tysięcy miejsc czeka na ciebie praktycznie od zaraz

W najbliższych czterech latach w Polsce potrzebnych będzie 50 tys. nowych kierowców. Wkrótce zabraknie także 5 tys. maszynistów.

Czytaj więcej

Rolnicy potrzebują coraz więcej pracowników, ale chętnych brakuje od dawna

Polska wieś od lat ma problemy ze znalezieniem pracowników sezonowych, choć stawki regularnie idą w górę. W ubiegłym roku zabrakło nawet Ukraińców.

Czytaj więcej

Zniesienie wiz dla Ukraińców. Na Twitterze wrze

Decyzja Parlamentu Europejskiego o zniesieniu wiz dla Ukraińców chcących wjechać na teren strefy Schengen wywołała falę komentarzy. Na Twitterze zawrzało.

Czytaj więcej

Ukraińcy są Polsce potrzebni, a Polska potrzebna jest im. Budują nasz wzrost gospodarczy

Ameryka dla nich za droga, Rosja zbyt skorumpowana. W Polsce często zaczynali w zimnych piwnicach, pod dwoma kocami. Pracują na budowach, w rolnictwie, jako kelnerzy czy fryzjerki. Ale też jako programiści czy dziennikarze.

Czytaj więcej

Polki odchodzą z pracy przez 500+. Zastępują je Ukrainki

Sklep, fryzjer, restauracja. Coraz częściej możemy spotkać tam ukraińskich – a nie polskich – pracowników. To jeden z niespodziewanych efektów rządowego programu 500+.

Czytaj więcej

4 rzeczy, które musisz wiedzieć o wynajmie obcokrajowcom

Z roku na rok Polska cieszy się większym zainteresowaniem wśród obcokrajowców – coraz więcej osób poszukuje mieszkania na wynajem w największych polskich miastach. Jest to sytuacja, którą należy wykorzystać.

Czytaj więcej

Wrocław pełen Ukraińców. Już brakuje dla nich mieszkań

We Wrocławiu jest tak wielu Ukraińców, że w mieście brakuje dla nich mieszkań na wynajem. Dachu nad głową muszą już szukać w miejscowościach oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów od Wrocławia, a i tu znalezienie wolnego kąta jest coraz trudniejsze.

Czytaj więcej

Czy wynajem mieszkań obcokrajowcom to większe ryzyko?

Ukraińcy stanowią dynamicznie rosnącą grupę klientów zainteresowanych wynajmowaniem mieszkań w Polsce. Taki stan rzeczy to bardzo dobra informacja dla wynajmujących. Obcokrajowcy bowiem ratują polski rynek najmu.

Czytaj więcej

Ukraińcy masowo wykupują mieszkania w Polsce. Tysiąc w samej Warszawie

O 16 proc. w ciągu roku wzrosła liczba nieruchomości lokalowych kupionych w Polsce przez cudzoziemców. Większy wzrost widać w mieszkaniach niż w lokalach użytkowych. Kolejny rok z rzędu obserwujemy zwiększone zainteresowanie polskimi nieruchomościami ze strony mieszkańców Ukrainy.

Czytaj więcej

Obcokrajowiec szuka mieszkania

Znalezienie mieszkania – to kwestia, która dla obcokrajowców decydujących się na pracę we Wrocławiu jest bardzo ważna. W naszym poradniku przedstawiamy przydatne informacje o tym, jak znaleźć i wynająć mieszkanie we Wrocławiu.

Czytaj więcej

UKRAIŃCY KUPUJĄ MIESZKANIA W POLSCE

Nieruchomości w Polsce sprzedają się jak ciepłe bułeczki. W ciągu ostatniego roku Ukraińcy w naszym kraju kupili ponad 35 tysięcy metrów kwadratowych mieszkań i otrzymali 99 zezwoleń na nabycie gruntów, wyliczają analitycy.

Czytaj więcej

Aglomeracja Śląska – duży potencjał dla deweloperów

Miasta Aglomeracji Śląskiej stanowią niebagatelny potencjał demograficzny i ekonomiczny. 19 miast wchodzących w skład tzw. konurbacji górnośląskiej zamieszkuje łącznie ponad 2,1 mln ludności.

Czytaj więcej

Mieszkania: Ukraińcy przeprowadzają się do Polski

Ukraińcy coraz częściej kupują mieszkania z rynku wtórnego w Polsce. Dla niektórych z nich – lecz pozostają oni w mniejszości – jest to lokata kapitału.

Czytaj więcej

Amazon wciąż się rozrasta. Będą nowe miejsca pracy w Poznaniu i Europie

Amerykańska firma Amazon planuje w tym roku otworzyć kilka tysięcy nowych miejsc pracy w Europie. Obecnie w oddziałach Amazon na Starym Kontynencie zatrudnionych jest 40 tys. osób.

Czytaj więcej

Dwie firmy nakłaniają pracowników: przyprowadźcie żony i mężów. I oferują im mieszkania

Kurzętnik i Nowe Miasto Lubawskie dzieli zaledwie 7 km, czyli jakieś 15 minut jazdy samochodem. Zlokalizowane w tych miastach firmy postanowiły połączyć siły i zatrudniać wzajemnie całe rodziny.

Czytaj więcej

We Wrocławiu brakuje tysięcy ludzi do pracy

Mieszkasz we Wrocławiu i szukasz pracy? Wyjdź na spacer i się rozejrzyj. Aż roi się od ogłoszeń. W witrynach sklepów, barów i restauracji, na pocztach czy słupach ogłoszeniowych jest mnóstwo kartek z anonsem o poszukiwaniu pracowników. Pierwszy raz od lat rynek cierpi na brak ludzi do pracy.

Czytaj więcej

UE oficjalnie podpisała decyzję w sprawie ruchu bezwizowego dla Ukrainy

W środę 17 maja w Parlamencie Europejskim odbyła się uroczysta ceremonia podpisania aktu, który wprowadzona ruch bezwizowy dla obywateli Ukrainy.

Czytaj więcej

Zatrudnienie pracowników z Europy Wschodniej

„Przejrzyste warunki zatrudnienia i wykwalifikowani konsultanci.” – Olga Iefimets, Ukraina, pracownik Coko-Werk Polska

Czytaj więcej

Demografia, seniorzy, mieszkania przyszpitalne

Opłaty za pobyt z dzieckiem w szpitalu. Czy rodzic generuje koszty?

Okazuje się, że gdyby w kraju obowiązywała Europejska Karta Praw Dziecka Hospitalizowanego to opłaty dla rodziców byłyby nielegalne. Zapisy Karty wskazują m.in, że pobyt rodziców w szpitalu nie powinien wiązać się z żadnymi dodatkowymi kosztami, a każde dziecko hospitalizowane ma prawo do całodobowej opieki rodziców.

Czytaj więcej

Europejska Karta Praw Dziecka w szpitalu

Jest to zbiór 10 praw, które powinny być przestrzegane w każdym europejskim szpitalu lub oddziale dziecięcym. W karcie tej zapisane jest między innymi, że Dzieci powinny być przyjmowane do szpitala tylko wtedy gdy dany rodzaj leczenia nie może być przeprowadzony w domu lub w formie leczenia ambulatoryjnego.

Czytaj więcej

Szpitalna opłata za pobyt przy dziecku zaskakuje rodziców

Kiedy dziecko trafia na oddział szpitalny, rodzic może się nim opiekować całą dobę, ale musi za to zapłacić. Obowiązek opłaty nakłada ustawa, jej wysokość ustala natomiast dyrekcja szpitala.

Czytaj więcej

Rodzice, którzy chcą nocować z chorym dzieckiem w szpitalu, muszą zapłacić

Wiele matek chce nocować w szpitalu z chorymi dziećmi. Część placówek nalicza za to opłaty.

Czytaj więcej

POBYT DZIECKA W SZPITALU Z RODZICEM. Czyli jak szpitale robią biznes na chorobie dziecka!

Co jest najgorsze w pobycie dziecka w szpitalu? Na pewno najgorsza jest wiadomość o tym, że nasze dziecko potrzebuje hospitalizacji. Lekarz rodzinny rozkłada ręce i mówi, że on ambulatoryjnie już nic nie może. W szpitalu zrobią szereg badań, dołączą potrzebny antybiotyk. Mało mówi się o tym, że pobyt dziecka w szpitalu z rodzicem kosztuje.

Czytaj więcej

DZIECKO W SZPITALU – jakie prawa ma mały pacjent

Na całym świecie każde dziecko, które musi być leczone w szpitalu, może być pewne, że nie zostanie tam samo. U nas teoretycznie też… choć same wiemy, jak jest w rzeczywistości. O tym, co należy się twojemu dziecku w szpitalu, mówi Europejska Karta Praw Dziecka w Szpitalu.

Czytaj więcej

Z dzieckiem w szpitalu

Pobyt dziecka w szpitalu to ogromne wydarzenie zarówno dla małego pacjenta, jaki samych rodziców. – Nie wyobrażam sobie, że miałabym mojego syna zostawić samego na całą noc – mówi Iwona Łabacz z Cieszyna – do tej pory byliśmy nierozłączni. Poza tym już sama obecność w szpitalu to duże przeżycie dla niego (o mnie nie wspomnę) dlatego cieszę się, że czasy się zmieniły i tego typu placówki są przyjazne rodzinom.

Czytaj więcej

Przy szpitalu dla dzieci jest bezpłatny hotel dla rodzin chorych

Przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu oddano do użytku bezpłatny hotel dla rodzin leczących się tam dzieci. Pierwsi goście mają zamieszkać w nim za dwa, trzy tygodnie.

Czytaj więcej

Nocleg na terenie szpitala

Szpital umożliwia Rodzicom i Opiekunom hospitalizowanych pacjentów zakwaterowanie w pokojach hotelowych znajdujących się na poziomie „0” w segmencie K2.

Czytaj więcej

Darmowe łóżko dla mamy w szpitalu nadal nie wszędzie

Chrzanowski szpital zniósł opłatę dla rodziców czuwających w nocy przy chorych dzieciach. Nadal za nocleg trzeba płacić w Oświęcimiu i Wadowicach. Koszt wynosi 15 – 21,40 złotych.

Czytaj więcej

Budowa pierwszego w Polsce hotelu dla rodziców przy szpitalu dziecięcym rozpoczęta

Właśnie rozpoczęto budowę pierwszego w Polsce hotelu dla rodziców dzieci hospitalizowanych w Krakowskim Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym. “Dom poza domem” dla najciężej chorych dzieci leczonych na szpitalnych oddziałach, to projekt fundacji Ronalda McDonalda.

Czytaj więcej

Dom Ronalda McDonalda

Dom Ronalda McDonalda to miejsce, dzięki któremu rodzice małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie mogą być bliżej swoich dzieci.

Czytaj więcej

Ta strona jest widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników. Aby przejść dalej zaloguj się poniżej.

Aby założyć konto, napisz wiadomość wyrażającą taką prośbę na adres biuro@siriusfiz.pl. W temacie wiadomości prosimy wpisać "Rejestracja użytkownika".

Existing Users Log In